ALANYA ÖRÜMCEK İLAÇLAMA

Her ne kadar şehirlerde yaşasak da, aslında doğanın bir parçasıyız. Doğanın parçası olduğumuzdan dolayı da, evlerimize veya yaşadığımız yerlere istemediğimiz canlılar gelebiliyor. Her ne kadar doğaya müdahale etmek istemesek de yaşadığımız alan olduğundan müdahale etmek durumunda kalıyoruz. Alanya örümcek ilaçlama da bu müdahale işlemlerinden bir tanesi. Özellikle evlerimizde görülen örümcekler konusunda aksiyon alıp ilaçlama yaptırmak istiyoruz. ilaçlama konusunda uzman kadroya sahip zafer ilaçlama firmamız da burada imdadınıza yetişiyor.

Örümcek Isırması Tehlikeli Midir?

Örümcek, eklem bacaklı böceklerin sınıfına verilen genel bir isim. Dünya üzerinde bilinen 40.000'in üzerinde örümcek türü bulunmaktadır. Antartika dışında dünyanın her ülkesinde yaşamaktadırlar. Buradan örümceklerin soğuk iklim sevmediğini algılayabiliriz. Örümcekler genel olarak sıcak iklimlerde yaşamayı sevseler de, soğuk iklimlerde de hayatını idame ettirebilirler. Bu yüzden ülkemizde daha çok yazın görülürler.

40.000 farklı türü bulunan örümceklerde, ısırma işlemi çok tehlikeli hatta ölümcül bile olabilirken, bazılarında ısırmayı anlamamız bile gayet doğaldır. Örneğin karadul örümceği, örümcekler arasında en tehlikeli türlerden bir tanesidir Karadul örümceğinin ısırması ölümle sonuçlanabilir.  Fakat sarı keseli örümcek adı verilen örümcek türünün ısırmasında ise, acıyı hissedersiniz ve 24 saat bulantı hissedebilirsiniz ama ölümcül değildir. Yine bazı familyaya ait türlerinde ısırmasında sadece kızarıklık olup 24 saat içinde geçecektir. Fakat bir örümcek ısırmasından şüphe ediyorsanız, kesinlikle en kısa zamanda doktorunuza veya acile başvurmanız gerekir. Tabi daha da önemlisi, evlerinizi sık sık veya muntazaman  Alanya örümcek ilaçlama firmalarının uzman ekibine ilaçlatmalısınız.

Örümcek İlaçlama Nasıl Yapılır?

Örümcek ilaçlama işlemi, diğer böcek ve haşere ilaçlama işlemlerinden farklı değildir. Uzmanlar tarafından en az 6 ayda bir yapılması tavsiye edilir. Eğer evinizde veya yaşadığınız alanlarda, türüne bakmaksızın örümcek gördüyseniz, el ile müdahalede bulunmadan, zafer ilaçlama firmasını arayabilirsiniz. Özellikle sıcak iklimlerde yaşamayı seven örümcekler, ülkemizin sıcak bölgelerinde daha yoğun görülmektedir. Ülkemizin sıcak şehirlerinden olan Antalya, Adana gibi şehirlerde ilaçlama yaptırmak örümcekler ile mücadele konusunda önemli bir adımdır.