ALANYA DEZENFEKSİYON TÜNELLERİ

Tüm dünyada hızla etkisini göstererek dünyaya yayılan korona virüs kapsamında salgının etkisini ve yayılma hızını azaltmak adına bazı önlemler alınmaktadır. Bu önlemler kapsamında değerlendirilebilecek yöntemlerden biri olan dezenfeksiyon tünelleridir. 1 dakika içerisinde 12 kişinin dezenfeksiyonunu sağlama amaçlı kurulan bu tüneller, işlerine gitmek için sokağa çıkmak zorunda kalan vatandaşlarımızı koruma altına alma amaçlı kurulmuş tünellerdir. Bu tüneller, virüs ve bakterilerin dezenfekte yöntemi ile yok edilmesini sağlayacaktır. Alanya ilaçlama şirketi olarak sistemin içerisinde yer alan mekanizmaları ve bu mekanizmaların çalışmasına dair tüm işlemler uzman kadromuzca gerçekleştirilmektedir.

Sistem Nasıl Çalışmaktadır?

Tünelin içerisine girmek isteyen kişiler, öncelikle girişte bulunan dezenfektan ile ellerini yıkayarak dezenfekte edilmiş paspastan geçerler. Böylece sensör algılaması sayesinde otomatik olarak sistem devreye geçmiş olmaktadır. Sisleme yöntemi ile dezenfeksiyonda bulunan nozullardan gelen dezenfektanlı sıvı sis bulutu haline dönüşerek kişi üzerinde herhangi bir ıslaklık etkisi yaratmaz. Böylelikle sisin temas etmiş olduğu tüm alanlardaki mikroorganizmalara kolaylıkla ulaşılabilmektedir.

Dezenfektan maddesi, içerisinde bulunan dezenfektan su ile seyreltilerek nozul yardımı ile mikronlara parçalanır. Ayrılan mikron parçaları ise püskürtülme yolu ile dezenfekte işlemi tamamlanmaktadır. 100 tl su miktarı ile dezenfektan seyreltisi ortalama 2500 kişinin dezenfektasyon işlemi gerçekleştirilerek yapılmaktadır. Dezenfektasyon işlemi, direk insan vücudunu hedef aldığı için %99 oranında dezenfaktasyon sağlamaktadır.

Tüneller, kişileri algılayarak zafer ilaçlama şirketinin özel karışımlı solüsyon buharını dağıtmaktadır. Yaklaşık 5 metre uzunluğuna sahip bu tüneller, otomatik sensörler aracılığı ile devreye girmektedir. Tünellerin içerine giren kişileri algılayarak özel karışımlı solüsyon buharı sayesinde kişilerin kıyafetlerinin üzerinde bulunabilecek olası zararlı bakteriler temizlenmektedir. Tamamen sensörlü  bir şekilde geliştirilen sensörlerin insan sağlığına hiçbir zararlı etkisi bulunmamaktadır.

Dezenfeksiyon Tüneli İçerisinde Neler Bulunur?

Dezenfeksiyon tüneli içerisinde 1 adet motor, 1 adet sensör ,1 adet dezenfektan deposu, 1 adet fotoselli el dezenfektan makinesi, 1 adet su arıtma cihazı,14 adet nozul yer almaktadır. İçerisindeki bu mekanizmalar sayesinde zararlı olan mikroorganizmaları yok ederek sistem düzenli çalışmakta olup Alanya dezenfesiyon tüneli kapsamında değerlendirilebilecek mekanizmaları oluşturan en önemli unsurlardandır. Sizlerde iş yerlerinizde hijyen için bu sistemin yer almasını istiyorsanız bize ulaşabilirsiniz.