ALANYA İLAÇLAMA MAKİNELERİ

Alanya İlaçlama ile bitkileriniz ve ilaçlatmak istediğiniz alanlar özenle temizlenir ve güvenle korunur.

Bitkileri hastalıklardan koruma, yabancı otlardan ve çeşitli zararlardan koruma amacıyla, yaprak, dal ve meyvelerine, kimyasal ilaçların uygulanması işlemine ilaçlama denir. Genellikle İlaçlama makineleri kullanılarak yapılan bu işlem, elle, traktörle ya da hava araçlarıyla yapılabilmektedir. Araç kullanılacak alana  göre belirlenmektedir. Aynı zamanda kullanım amacına uygun olacak şekilde, sıvı ya da katı ilaç kullanılarak da ilaçlama işlemleri yapılmaktadır. Amaç yiyecek üretimi yapılan alanlarda sürekli olarak verim sağlamak ve yiyeceklerin sağlıklı bir şekilde tüketicilere ulaşmasını sağlamaktır.

Ayrıca ilaçlama, belediyelerde, otellerde, tatil köylerinde, evlerde, iş yerlerinde, depo gibi alanlarda, hastanelerde, alışveriş merkezlerinde, okullarda kısaca akla gelebilecek her alanda da yapılabilmektedir. Amaç rahatsızlık veren haşerelerden, bulundukları ortamın temizlenerek, insanların, hayvanların ya da bitkilerin korunmasına hizmet etmektir.

Alanya Zirai İlaçlama, tarımsal ürünlerin verimli ve kaliteli yetiştirilmesini sağlamak amacıyla yapılır. Zararlı ve yabancı otlar ya da hastalık gibi sorunlarla karşılaşmamak için uygulanan zirai ilaçlama yöntemi ile olumsuz etkiler en aza indirilecek şekilde kontrollü, bitkinin özelliklerine göre ve teknik talimatlara uygun olacak şekilde ayarlanmış dozlarla yapılır.

Zirai İlaçlama Yapılırken Nelere Dikkat Edilmeli

  • İlaçlama esansında eldiven ve çizme giyilerek maske takılmalı. Aksi taktirde deri ve solunum ile ilgili sorunlar yaşanabilir.
  • Zirai ilaçlama uygulanacağı zaman uygun sıcaklık tercih edilerek ilaçlama yapılmalıdır.
  • İlaçlama yapılacak saatler seçilirken, ilaçlamayı yapacağınız saatin sakin zamanlara denk getirilmesi gerekir.
  • Son ilaçlama yapılan zaman ile hasat zamanı arasında geçmesi gereken sürelere kesinlikle uyulması gerekmektedir.
  • Son olarak doğru zirai ilaçlama yapılması için uygun ilacı seçerek yeterli dozda ilaç uygulandığına ve ilaçlamanın doğru zamanda yapıldığına dikkat edilmesi gerekir. Ayrıca ilaçlamayı yapacağınız yere uygun araç seçimine de dikkat edilmesi gerekir.

 

Zafer İlaçlama, ilaçlamanın yapılacağı yere, yapılacak yer bir işletme ise alanına, yiyecek üretimi yapan alanlar ise ürüne ve üretilenlere göre yöntem ve araç seçerek sizlere mükemmel sonuçlar alabileceğiniz hizmetler sunar. İnsan ve çevre sağlığına son derece önem vererek sunduğumuz ilaçlama hizmetleri ile ilgili tüm detaylar için bize ulaşım sağlayabilirsiniz.